ملو بوک
1

2 کتاب برای باور به قدرت عادت و تقویت اراده

کتاب قدرت عادت
بازدید 616

درواقع قدرت اراده همان انگیزه‌ی مقاومت در برابر وسوسه‌های کوتاه مدت برای دستیابی به اهداف بلند مدت است. برخی آن را نبرد بین منطق و احساسات می‌دانند.

قدرت اراده به ما کمک می‌کند متمرکز بمانیم؛ با عوامل حواس پرتی سازگارانه نیز مواجه شویم.

می‌توان گفت قدرت اراده است که همه تفاوت‌ها را دربرمی‌گیرد و در پس زمینه اکثر داستان‌های موفقیت نقش اساسی را ایفا می‌کند.

آیا واقعا می‌توانیم اراده خود را افزایش دهیم؟ آیا می‌توانی خودکنترلی بیشتری داشته باشیم و تغییرات مثبتی را در خود و سبک زندگی خود ایجاد کنیم؟

راهی وجود دارد که اراده‌ی خود را افزایش دهیم؟

برخی معتقدند که می‌توانیم قدرت اراده‌ خود را درست مانند ماهیچه‌های بدن، با تمرین دادن روزانه تقویت کنیم و هر چه بیشتر از آن به‌صورت هوشمندانه استفاده کرد، قوی‌تر خواهد شد.

روش‌های مختلفی وجود دارد که به ما کمک کند تا با چالش‌های زندگی روبه‌رو شویم.

در این بخش از ملوبوک به معرفی 2 کتاب برای باور به قدرت عادت و تقویت اراده پرداخته‌ایم.

کتاب قدرت عادت

کتاب قدرت عادت اثر خبرنگار تجاری برنده جایزه نیویورک تایمز، چارلز داهیگ است. این کتاب اولین‌بار در سال 2012 منتشر شد.

درواقع نویسنده در این کتاب استدلال می‌کند که عادات اساس رفتاری انسان‌ها را تشکیل می‌دهد. داهیگ معتقد است که افراد می‌توانند با درک واقعی این عادات یاد بگیرند که بر آن‌ها مسلط شوند. او در این کتاب به بررسی این موضوع می‌پردازد که چگونه عادات افراد، الگوهای رفتاری آن‌ها، زندگی و هویت آن‌ها را تشکیل می‌دهد.

مطالعات نشان می‌دهند که اراده مهم‌ترین عادت اصلی برای موفقیت فردی است.

مردم هرروز، صدها تصمیم می‌گیرند در مورد مسائل معمولی مانند آنچه بخورند، چگونه به سر کار برسند، در اوقات فراغت خود چه‌ کاری انجام دهند. درحالی‌ که برخی از افراد با ایجاد عادات مثبتی مانند مدیتیشن، ورزش و تقویت نیروی اراده رشد می‌کنند و برخی دیگر به عادات مخرب‌تری مانند سیگار کشیدن و پرخوری نیز معتاد می‌شوند.

نویسنده در مقدمه‌ی خود این اصل را با داستان لیزا آلن معرفی می‌کند. زنی که پس از طلاق و سفری سرنوشت‌ساز به مصر، تمام زندگی خود را تغییر داد. آلن به مدت بیست سال، سیگار می‌کشید، مشروبات الکلی می‌خورد و هرگز ورزش نمی‌کرد. اما پس از یک ‌لحظه الهام، با ایجاد یک اراده‌ی قوی در خود همه‌ی این عادات را تنها در چند ماه ترک کرد.

دانشمندان مغز او را اسکن کردند و متوجه شدند که او مسیرهای عصبی جدیدی برای عادات جدید، سالم و منظم خود ساخته است. در حقیقت او مغزش را با تغییر عادات مجدد برنامه‌ریزی کرد.

داهیگ در این کتاب به خوانندگان این نکته را یادآوری می‌کند که عادات به‌ سرعت شکل نمی‌گیرند و به سرعت هم تغییر نخواهند کرد و تنها با تمرین و تقویت اراده، صبر و سخت‌کوشی می‌توان انتظار یک تغییر خودآگاهانه را داشت.

کتاب غول درون

کتاب غول درون نوشته‌ی یکی از ماندگارترین نویسندگان موفقیت، آنتونی رابینز است. این کتاب برای اولین‌بار در سال 1991 منتشر شد.

با خواندن این کتاب بی‌تردید سرنوشت ذهنی، احساسی، فیزیکی و مالی خود را نیز در دست خواهید گرفت.

مطالعه این کتاب شما را به سفر برای کشف خودتان دعوت می‌کند؛ چرا که موفقیت اصلی از درون شما شکل می‌گیرد.

آنتونی رابینز در دهه‌ی بیست زندگی خود در یک آپارتمان کوچک در یک شهر آمریکا زندگی می‌کرد؛ 10 کیلو اضافه وزن داشت و هیچ پولی نداشت.

اما او یک روز اراده کرد و تصمیم گرفت که همه چیز را تغییر دهد.

درست از زمانی که این تصمیم را گرفت، گام‌های موثر زیادی برای رسیدن به رویاهای خود برداشت.

اکنون آنتونی رابینز یک مربی شناخته‌ شده در جهان و همچنین مدیرعامل شرکت‌های مختلف است. او با کتاب‌ها، آموزش‌ها و سمینارهایش زندگی میلیون‌ها نفر از جمله بی‌خانمان‌ها، کارمندان، کارآفرینان و حتی روسای جمهور مانند بیل کلینتون را نیز تغییر داده است.

نویسنده از تجربه‌ی خود به‌ عنوان یک سخنران عمومی استفاده می‌کند و به مخاطب توصیه می‌کند که از کلمات خود برای تغییر تجربه‌ی روزانه‌ خود استفاده کند.

کلمات جدید را یاد بگیرید و با خودتان بگویید تا حالت ذهنی خود را تغییر دهید. شما می‌توانید احساسات خوب خود را با کلمات قوی و مثبت تقویت کنید.

فهمیدن مواردی که برای تغییر زندگی خود نیاز داریم نسبتا آسان است. به علاوه، ما اغلب می‌توانیم تصمیماتی که به تحقق این خواسته‌ها کمک می‌کند را شناسایی کنیم.

اینستاگرام

برچسب‌ها:

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. دامون گفت:

    اگه میشه در مورد کتاب راز هم‌ بنویسید