ملو بوک
1

معرفی و بررسی کتاب ملت عشق پرفروش ترین کتاب ترکیه

ملت عشق
بازدید 675

کتاب ملت عشق رمانی است که در کشور ترکیه بیش از 500 بار به چاپ رسیده است. این کتاب موفق شده است عنوان پرفروش‌ترین کتاب تاریخ ترکیه را به خود اختصاص دهد. این رمان در ایران نیز با استقبال خوبی روبه رو شده است و تنها یک ترجمه از این کتاب بیش از 50 بار به چاپ رسیده است.

باید به این موضوع اشاره کرد که واکنش‌ها نسبت به این کتاب بسیار متفاوت است. برخی ملت عشق را بهترین کتابی که تا به حال خوانده‌اند می‌دانند. در این رمان قواعد خواندنی شمس تبریزی آمده است. این قاعده‌ها با نام چهل قاعده عشق و یا چهل قاعده شمس تبریزی معروف است.

درباره کتاب ملت عشق

این رمان نوشته الیف شافاک نویسنده ترک تبار است. شافاک یکی از معروف‌ترین نویسنده‌های فمینیست ترکیه است. کتاب ملت عشق یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های این نویسنده است.

در این کتاب دو داستان به شکل موازی روایت می‌شود. روایت معاصر مربوط به زنی متاهل و خانه‌دار و غمگین به اسم اللا است. اللا برای یک انتشاراتی شروع به کار می‌کند. در این انتشارات کتابی به اللا برای ترجمه سپرده شده است. او از طریق همین کتاب با تصوف نیز آشنا شده است و زندگی وی به همین سبب دچار تحول می‌شود.

روایت دوم آن داستانی مربوط به قرن سیزدهم است. داستان درویش فارس و اهل تصوف به نام شمس تبریزی و رابطه او با مولانا بزرگ‌ترین شاعر اهل تصوف را روایت می‌کند.

نویسنده کتاب ملت عشق

الیف شافاک در سال 1971 در فرانسه از پدر و مادری ترکیه‌ای به دنیا آمد.او نوشتن کتاب را از اوایل دهه نود میلادی نیز شروع کرد. چندین آثار از این نویسنده به زبان فارسی ترجمه شده است؛ از جمله آن‌ها می‌توان به مرید معمار، شرافت و حرامزاده استانبول اشاره کرد.

تکه‌هایی از کتاب

تا به حال برایت پیش آمده؛ وقتی که قطره‌ای آب به دهانت رسید تازه متوجه شوی چقدر تشنه‌ای؟

بعضی‌ها درمورد شمس تبریزی حرف‌های ناروا و ناشایستی می‌زنند؛ اما اگر از مولانا بپرسی خواهد گفت که شمس برای او هم خورشید بود و هم ماه.

تسلیم شدن در برابر حق نه ضعف است نه انفعال. برکس، چنین تسلیم شدنی قوی است به حداعلی.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. زینب نوایی گفت:

    عالیه